Croaticum sudjelovao na tribini o važnosti integracije azilanata i tražitelja azila u hrvatsko društvo

Croaticum – Centar za hrvatski kao drugi i strani jezik sudjelovao je na tribini o važnosti integracije azilanata i tražitelja azila u hrvatsko društvo. Tribinu pod nazivom Književna senzibilizacija organizirali su 20. studenog 2018. Knjižnica Dugave i Građanska inicijativa Dugave. Tribina već sedmi put okuplja građane oko književnosti zemalja iz kojih dolaze azilanti s nadom da književnost može senzibilizirati hrvatsko društvo za ljude koji su u Hrvatskoj potražili utočište bježeći iz svojih domovina zahvaćenih ratom ili drugim životno ugrožavajućim okolnostima. Ovaj put predstavljen je Afganistan. Zbog činjenice da Filozofski fakultet i Croaticum, institucija s velikim iskustvom u poučavanju hrvatskoga kao inog jezika, drugi semestar zaredom održavaju specijalizirani tečaj na kojem azilanti i tražitelji azila uče hrvatski jezik i upoznaju hrvatsku kulturu, na tribini se govorilo i o važnosti učenja hrvatskog jezika radi integracije azilanata i tražitelja azila u hrvatsko društvo.